Motoreduktor informacje
Data dodania: 30 09 2015
Odwiedziny robotów:
Reklama
Przy montażu niewielkich aparatów, np. styczników i przekaźników, w których siły napędowe i siły tarcia są niewielkie, łożysk nie trzeba smarować. Z upływem czasu do smaru dostaje się pył, smar nadmiernie gęstnieje i mechanizm traci ruchliwość. Łożyska ślizgowe aparatów o dużych wymiarach, w których występują duże siły, trzeba przy montażu smarować cienką warstwą smaru konserwującego, który przy instalowaniu aparatu zastępuje się gęstym smarem odpowiedniego gatunku. Do łożysk kulkowych kładzie się smary gęste.
Montaż przekładni. W aparatach stosuje się przekładnie łańcuchowe, zębate (czołowe i stożkowe), ślimakowe itp. Niezawodna praca tych mechanizmów zależy od prawidłowości i dokładności umieszczenia osi obrotu między sobą i względem powierzchni części korpusowych, które stanowią bazę.
Wymagania te spełniane są głównie dzięki starannemu wykonaniu części i otworów w korpusie oraz dzięki właściwym metodom rozwiercania otworów nasadowych po włożeniu tulei łożyskowych, jak też dzięki stosowaniu wzorników i innych pomocniczych urządzeń montażowych.
Jeśli korpus, podstawa lub podzespół stanowiący bazę aparatu składa się z ram skręcanych, nitowanych lub spawanych po obróbce, to w wielkoseryjnej i masowej produkcji dla zapewnienia współosiowości otworów w różnych ramach potrzebna jest zwykle maszynowa obróbka tych otworów.
Adres www do strony:
Kategorie:
Firmy - branże » Automatyka
Firmy - branże » Maszyny i urządzenia
Firmy - branże » Przemysł
Słowa kluczowe:
CHC, przekładnie walcowe, CHM, motoreduktory, nmrv, reduktory, motoreduktory GCM, motovario, przekładnie ślimakowe, przekładnie