Motoreduktory kątowe
Data dodania: 30 09 2015
Odwiedziny robotów:
Reklama
Podstawowy mechanizm aparatu
W aparatach z ruchomymi częściami z reguły najpierw trzeba zmontować podstawowy mechanizm i doprowadzić go do prawidłowej pracy. Na przykład w wyłączniku olejowym wysokiego napięcia, czy nastawniku trzeba osadzić w łożyskach wał lub bęben oraz zmontować pozostałe części podstawowego mechanizmu tak, aby uzyskać swobodę ruchu mechanizmu na całej drodze roboczej. Przy tym trzeba sprawdzić kąty obrotu i przesunięcie podstawowych części oraz sprawdzić dynamometrem siły potrzebne do wywołania ruchu mechanizmu.
Technologia montażu części mechanizmów aparatów elektrycznych nie różni się niczym szczególniejszym od technologii budowy maszyn.
W montażu aparatów występują następujące podstawowe zagadnienia:
Montaż łożysk. Części mechanizmów występujących w aparatach elektrycznych nie tylko, że nie mają dużej liczby obrotów lecz obracają się tylko o pewien kąt. Dlatego w aparatach mają szerokie zastosowanie łożyska ślizgowe w postaci tulei (np. mosiężnych, metalowo-ceramicznych, plastykowych). W tych przypadkach, gdy trzeba zmniejszyć tarcie w łożyskach, np. w nastawnikach, stosuje się łożyska kulkowe. Zagadnienia technologiczne związane z montażem łożysk są omówione w literaturze dotyczącej technologii budowy maszyn. Zatem w tym miejscu należy poruszyć tylko sprawę smarowania łożysk.
Adres www do strony:
Kategorie:
Firmy - branże » Automatyka
Firmy - branże » Maszyny i urządzenia
Firmy - branże » Przemysł
Słowa kluczowe:
motoreduktory GCM, przekładnie ślimakowe, motoreduktory, przekładnie, motovario, przekładnie walcowe, nmrv, CHM, CHC, reduktory