Strony związane z hasłem 'styczniki':
Falowniki VLT 2800
W lampie trójelektrodowej zwanej triodą siatka S pracuje zazwyczaj przy niewielkim napięciu Us ujemnym względem katody K i elektrony emitowane nie osiadają na siatce. Ze względu na bliskość położenia względem katody siatka oddziałuje bardzo silnie na... więcej »
Falowniki NXL
W 1839 r. uczony francuski zaobserwował przepływ słabego prądu elektrycznego przy oświetleniu silnym strumieniem świetlnym tylko jednej z dwu elektrod platynowych lub srebrnych zanurzonych w wodnym roztworze kwasu siarkowego. Gdy naświetlanie ustanie... więcej »
Serwis falowników Danfoss
Komórki fotoelektryczne są stosowane w wielu dziedzinach:
1. W kinie dźwiękowym przekształcają one różnice zaciemnienia tzw. ścieżki dźwiękowej, umieszczonej na brzegu taśmy filmowej, na impulsy prądu elektrycznego kierowane do głośnika po odpow... więcej »
Hitachi l100
Sygnalizacja ma na celu umożliwienie porozumienia się z dwóch różnych miejsc w sposób uproszczony, a więc nie za pośrednictwem mowy lub pisma — lecz za pomocą umownych znaków-sygnałów. W zasadzie rozróżnia się sygnalizacją dźwiękową (dzwonki, buczki,... więcej »
Falowniki Sinamics
W szkołach, teatrach, koszarach, fabrykach używana jest również sygnalizacja dzwonkowa lub z brzęczykiem jako sygnalizacja oznajmiająca. Sygnalizuje ona pewnej grupie ludzi rozpoczęcie lub zakończenie pewnych funkcji, jak początek pracy, przerwa, pog... więcej »
Falowniki iS7
Prąd płynący w stanie pracy jałowej przez transformator jest opóźniony prawie o 1/4 okresu (90°) w stosunku do napięcia doprowadzonego do transformatora.
Odmianą transformatora są autotransformatory . Autotransformatory mają jedno uzwojenie speł... więcej »
Falowniki JX
Moc transformatora podaje się w jednostkach mocy pozornej — woltoamperach (VA), ponieważ wymiar i sposób budowy określają dwie wielkości — prąd i napięcie znamionowe. Moc czynna transformatora zależy od charakteru obciążenia.
Sprawność nowoczesn... więcej »
Falowniki serwis
Prostowniki należą do prostowników pełno okresowych, ponieważ prostowane są prądy obu połówek okresu prądu przemiennego. Prostowniki w obudowie szklanej wykonuje się na prądy do 500 A i napięcie do 500 V.
Pary rtęci jarzą się w czasie pracy pros... więcej »
Sklep z falownikami
Prądnicami (generatorami) nazywamy maszyny elektryczne, które służą do przetwarzania energii mechanicznej w elektryczną.
Jeśli w polu magnetycznym utworzonym przez bieguny magnesu N i S umieścimy zwój (w kształcie ramki) z umocowanymi na jego ko... więcej »
Falowniki 8200
Elektron jest elementarną cząstką materii, która oprócz masy (9,107 -10—28 g) ma ujemny ładunek elektryczny o stałej niezmiennej wartości. Elektrony walencyjne znajdują się w najbardziej zewnętrznej warstwie atomu; charakteryzują one własności chemic... więcej »
Falowniki 9300
Nieprzewodniki nie mają ani elektronów swobodnych, ani jonów mogących się poruszać, przeto nie mogą przewodzić ładunków elektrycznych. Jednakże powierzchnię nieprzewodników można elektryzować, np. przez tarcie, przez styk .
Powietrze i gazy są z... więcej »
Falowniki ie5
Natężenie prądu (I) jest wielkością elektryczną, wyrażającą, jaki ładunek w jednostce czasu wypływa lub dopływa do źródła lub odbiornika, albo przepływa przez dowolny przekrój przewodu. Jednostką natężenia prądu jest amper (A), odpowiada on przepływo... więcej »
Motoreduktory lenze
Prąd elektryczny przewodzą ciecze, w których występują jony — a więc ciecze, w których nastąpiła dysocjacja elektrolityczna. Dysocjacją elektrolityczną nazywamy samorzutny rozpad w wodnych roztworach cząstek kwasów, zasad i soli na jony ujemne i doda... więcej »
Zadajniki sygnałów
Elektrometalurgia służy do otrzymywania metali drogą elektrolizy roztworu wodnego soli, np. produkcja czystej miedzi, albo elektrolizy stopionych soli, np. aluminium. Aluminium, sód, magnez otrzymuje się w wannach — piecach. Przy rozruchu takiej wann... więcej »
Regulatory silników
Ogniwo działa tak długo, jak długo zachodzą w nim reakcje chemiczne z cynkiem. Ilość elektryczności, jaką można pobrać z ogniwa, nazywamy pojemnością ogniwa, która zależy od wielkości geometrycznej elektrod i elektrolitu. Pojemność ogniwa mierzy się ... więcej »
Naprawa falowników
Przeciętne napięcie jednego ogniwa akumulatora ołowiowego wynosi około 2 V. W miarę postępowania procesu wyładowania napięcie spada tym więcej i prędzej, im pobierany prąd jest o większym natężeniu. Przedstawiono zmiany napięcia ładowania i wyładowan... więcej »
Przekładnie ślimakowe
Akumulatory zasadowe mają mniejszą sprawność niż akumulatory kwasowe. Są one jednak bardziej odporne na zwarcia, przeciążenia i wstrząsy mechaniczne i dlatego często stosowane są w urządzeniach przewoźnych i przenośnych (lampy górnicze, wózki akumula... więcej »
Regulacja częstotliwościowa
Powstawanie pola magnetycznego pod wpływem prądu. Zjawiska elektryczne i magnetyczne są ze sobą związane. Poruszający się ładunek elektryczny wytwarza pole magnetyczne. Pole to zanika, jeśli ustanie ruch ładunku elektrycznego. Reguła korkociągu (śrub... więcej »
Reduktory
Większość ciał ma przenikalność magnetyczną nie różniącą się zasadniczo od przenikalności magnetycznej próżni. Ciała te nazywamy nieferromagnetykami. Nieduża grupa ciał (żelazo, nikiel, kobalt i niektóre stopy i tlenki) mają przenikalność magnetyczną... więcej »
Przekładnie ślimakowe
Powietrze nieruchome ma bardzo małą przewodność cieplną. Jest ona tym mniejsza, im cieńsza jest warstwa powietrza. Izolacja cieplna wytworzona przez bardzo cienkie warstewki powietrza jest bardzo szkodliwa z punktu widzenia nagrzewania się maszyny. T... więcej »